Kreshnik Mariqi fitues i garës në auto sllallom

Kreshnik Mariqi i Auto Klubit Prizreni D&G është fitues i garës së stome në auto sllallom, e cila u mbajt në Sllatinë. Deri te fitorja ai arriti me kohën 1:42.675 minuta. Pozita e dytë i takoi Valon Jahën e Kaçandolli PRT, i cili në krahasim me fituesin u vonua për vetëm +00.908 sekonda, ndërsa podiumi në plasmanin e përgjithshëm u plotësua me Ernest Dakën e DTM që për 01.884 sekonda ishte më i ngadalshëm se Mariqi. Në konkurrencën ekipore pozita e parë i takoi Prizrenit D&G, e dyta Kaçandolli PRT, ndërsa e treta u rendit Gjakova 137.

Rezultatet në klasa:

Klasa 3 (mbi 1600 ccm – Grupi 1)

1.Jeton Qerimi (BMW – Gjilani) 01:48.492

2.Faton Ferati ( – Kaçandolli PRT) +07.579

3.Mitat Vuqitërna (Audi – Rahoveci) +08.579

Klasa 6 (mbi 1600 ccm – Grupi 2)

1.Bekim Kadria (Renault – Gjakova 137) 01:57.400

2.Pajtim Qupeva (Golf – Eurogoma) +08.833

3.Fetie Halimi (Golf – DTM) +39.566

Klasa 7 (deri 1200 ccm – Grupi 3)

1.Kreshnik Mariqi (Yugo – Prizreni D&G) 01:42.675

2.Halil Çereti (Yugo..

1 Like Comment

De Gea humb vendin te Spanja?

Portieri i Spanjës, David De Gea, e ka humbur besimin e publikut spanjoll pas një gabimi trashanik kundër Portugalisë, sfidë që përfundoi 3:3. Shumë persona madje kanë kërkuar që ai të ulet në bankë dhe t’i lirojë vendin portierit të dytë, Kepa Arrizabalaga, për ndeshje ndaj Iranit. 41 për qind e votuesve në një sondazh të përditshmes spanjolle “Marca”, kanë kërkuar që De Gea të mbetet në portën e Spanjës, ndërsa 49 për qind kanë kërkuar që ai t’i lirojë vendin Kepas. Ndërkohë, njeriu më i kritikuar para fillimit të Kupës së Botës, Deigo Costa, ka marrë përkrahje të madhe në këtë sondazh, pasi 60 për qind e votuesve e kanë shpallur atë lojtarin e ndeshjes ndaj Portugalisë. Në sondazh morën pjesë afërsisht 160.000 votues.

The post De Gea humb vendin te Spanja? appeared first on ABC24.AL.

1 Like Comment

Apartamenti 2xl – Hapja e sezonit (06.03.2018)

The post Apartamenti 2xl – Hapja e sezonit (06.03.2018) appeared first on ABC24.AL.

1 Like Comment

Ora News – Pogradeci çel sezonin veror, panaire dhe argëtim për çdo moshë buzë liqenit

Subscribe në Ora News këtu

Pogradeci pret mijëra turistë në çdo stinë, por numri i pushuesve buzë liqenit është shumë më i lartë gjatë muajve të verës. Qyteti çeli këtë të shtunë sezonin veror me një larmi aktivitetesh për çdo moshë. Kryebashkiaku Kapri foli për përmirësim të kushteve për turistët dhe banorët.

Me aktivitete të shtrira përgjatë liqenit, Pogradeci çeli këtë të shtunë sezonin e ri veror përgjatë të cilit synon të presë mijëra turistëve nga vendit e bota.

Panaire gatimi, punime artizanale, ekspozita, lojëra dhe argëtim për të rritur e fëmijë shënuan nisjen e stinës së ngrohtë për qytetin që turistë në fakt pret në çdo kohë.

Kryebashkiaku, Eduard Kapri, tha se janë marrë masa për një sezon turistik të suksesshëm duke përmirësuar kushtet jo vetëm në funksion të turistëve por edhe banorëve të Pogradecit.

Për më shumë lexoni në:

The post Ora News – Pogradeci çel sezonin veror, panaire dhe argëtim për çdo moshë buzë liqenit appeared first on ABC24.AL.

1 Like Comment

Moti sot dhe neser ne TV KLAN (16 Qershor 2018)

Moti sot dhe parashikimi i tij per neser nga Meteoalb nen prezantimin e Alba Hoxha.
www.tvklan.al

The post Moti sot dhe neser ne TV KLAN (16 Qershor 2018) appeared first on ABC24.AL.

1 Like Comment

Edicioni Informativ, 15 Qershor 2018, Ora 12:00 – Top Channel Albania – News – Lajme

Edicioni Informativ, 15 Qershor 2018, Ora 12:00

The post Edicioni Informativ, 15 Qershor 2018, Ora 12:00 – Top Channel Albania – News – Lajme appeared first on ABC24.AL.

1 Like Comment